Rozcięcie łuku brwiowego i opuchlizna oka

2tyg temu rozcięłam sobie łuk brwiowy i nabawiłam się siniaka na powiece (wystąpił również krwiak pod okiem). Siniak już zszedł, natomiast nadal jest "kreska" na brwi po rozcięciu i w dwóch miejscach wokół oka jest jakby taka mała opuchlizna pod skórą (nie umiem tego opisać, jakby takie zgrubienie pod skórą które boli przy dotykaniu). Czy to normalne ze tak to wygląda po 2 tyg czy powinnam jednak udać się do lekarza?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli rana nie została zaopatrzona chirurgicznie - oczyszczona, zdezynfekowana, zszyta (jeśli wskazane) - mogło dojść do zakażenia miejsca urazu (stąd zgrubienie).
Blizna po rozcięciu pozostanie - z początku zaczerwieniona, z biegiem czasu zblednie - można stosować kremy "poprawiające" wygląd blizny.
Jeśli odczuwa Pani ból przy dotykaniu, zdecydowanie powinna zostać zbadana przez lekarza, który oceni proces gojenia rany. i w razie konieczności zastosuje odpowiednie leczenie (najpewniej przeciwzapalne/przeciwbakteryjne).