Rozcięcie łuku brwiowego przy urazie sportowym

Witam. Wczoraj podczas meczu rozciąłem łuk brwiowy, chcąc pozostać do końca turnieju odmówiłem podróży do szpitala i tak do tej pory rana nie została zszyta. Według zaleceń ratowników rozcięcie powinno być zszyte (2 szwy) jednak rana się zasklepiła i wydaje się być wszystko w porządku. Jednak chciałbym maksymalnie szybko wyleczyć opuchliznę i sińca z nad oka. Tutaj moje pytanie... jakich środków powinienem użyć i jak długo może trwać taka kuracja? Z góry dziękuję za odpowiedz!! Pozdrawiam.

Małgorzata Panek

W przypadku rozciętego łuku brwiowego krwawienie jest obfite. Proszę ograniczyć aktywność ruchową, gdyż przy niezszytej ranie może dojść do rozejścia się brzegów rany i krwawienia.
Na opuchliznę skuteczne są zimne okłady. W przypadku siniaków, ich resorpcję przyspieszają maści np. Arcalen. Nie można określić z góry, ile dni potrwa wchłanianie sińca, gdyż u każdego przebiega to inaczej.
W razie krwawienia, rozejścia się rany proszę zgłosić się do szpitala.
Pozdrawiam