Rozcięcie palca a jego sprawność

Witam Wczoraj próbowałem otworzyć butelkę z winem.Uderzyłem o drzewo i niestety wybuchła mi w rękach.Mój palec serdeczny został rozcięty, a konkretnie jego górna część,opuszek.Szybko dostałem się do szpitala (ok.20 min).Mam dwie szwy i jutro mam udać się do kontroli na zmiane opatrunku.Po jakim czasie palec będzie sprawny?Oraz czy wróci do niego czucie konkretnie w opuszku?I po jakim czasie? pozdrawiam

Gojenie czystej rany trwa około tygodnia. Ruchomość powinna już teraz być zachowana, jeżeli uszkodzona była tylko skóra. Powrót czucia to kilka miesięcy. Czasem zdarza się, że czucie nie wraca. Uszkodził Pan sobie nerwy czuciowe.

Po jakim czasie palec będzie sprawny?
- wszystko zależy jak głęboka była rana, czy nie zostało uszkodzone ścięgno, jeśli rana nie jest zbyt głęboka i nie doszło do urazu ścięgna to powrót do całkowitej sprawności palca to kwestia kilku dni
czy wróci do niego czucie konkretnie w opuszku?
- zazwyczaj, gdy rana nie jest zbyt głęboka czucie powraca
I po jakim czasie?
- po kilku tygodniach, najpóźniej po 6-9 miesiącach