Rozdarcie emocjonalne w związku

Jestem rozdarta emocjonalnie. Od trzech lat jestem w związku z ojcem mojego dziecka. Początki były piękne, teraz jest już tylko coraz gorzej. Kocham go, potrzebuję, uwielbiam, gdy się uśmiecha i patrzy na mnie z błyskiem w oku, ale... Gdy czytam sobie coś na internecie i trwa to dłużej niż godzinę, każe mi wyłączać komputer, gdy piszę z kimś smsy krzywo patrzy, nie pozwala mi wychodzić z domu, a jak wyjdę to się wścieka. Podczas gdy ja nie mam nic do powiedzenia, gdy wychodzi na piwo czy na kawe

Dzień dobry!

Często obok pozytywnych aspektów bycia w związku, miłości, ciepłych uczuć, zachwytu, namiętności, pojawiają się też emocje trudne - np. zazdrość. Ma Pani wpływ na to, na co pozwala partnerowi wobec siebie (na jakiego rodzaju uwagi, komentarze, ograniczenia itp.). Ma Pani wpływ na to, jak będzie na nie reagowała. Ma Pani prawo wyrażać swój sprzeciw, niezgodę i nie podporządkowywać się "poleceniom", "krzywym spojrzeniom". Jednocześnie jednak, kiedy partner wychodzi na piwo, również może Pani wyrazić swoje zdanie na ten temat, partner jest jednak wolnym człowiekiem i sam podejmie decyzje, czy chce omawiać z Panią swoje wyjścia, czy nie. Z pewnością warto, abyście uczyli się otwartej rozmowy i podjęli się ustalenia, jaki jest Wasz związek, na jakich zasadach działa, jakie dajecie sobie wobec siebie prawa, a jakie obowiązki, jak rozumiecie wolność i zazdrość itd...

Pozdrawiam!

Witam. Powinna Pani jeśli nie uciekać od razu, to udać się po pomoc. To nosi znamiona przemocy psychicznej. Lub też porozmawiać z partnerem o tym i razem udać sie po pomoc.
Magdalena Brabec