Rozdęte pętle jelitowe a jelitówka

Kilka miesięcy temu miałem jelitówkę. Była o tyle dla mnie nietypowa, gdyż nie miałem wymiotów, biegunki. Miałem tylko temperaturę i wzdęcia. Na usg wówczas wyszły rozdęte pętle jelitowe, crp w normie, morfologia i badanie na krew utajoną w kale -ujemną. Po zastrzyku wróciło wszystko do normy. Obecnie czuję kłucie w prawym boku i mam lekko wzdęty brzuch. Nie mam mdłości, wymiotów.. Czy badanie na krew utajoną może być fałszywie ujemne? Czy wówczas to mogło być coś innego niż jelitówka?

Czy badanie na krew utajoną może być fałszywie ujemne?
- aby kompletnie potwierdzić ujemny wynik badania na krew utajoną najlepiej wykonać badanie 3 krotnie w odstępach czasowych około 3-dniowych
Czy wówczas to mogło być coś innego niż jelitówka?
- skoro lekarz określił to jako "jelitówka" i dolegliwości ustąpiły to zapewne tak to było