Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rozdrażnienie i agresja u 42-latka

Witam .od ponad miesiaca biore depralin w dawce 10 mgna fobie sp ostatnio czuje rozdraznienie i agresje chcialbym zapytac czy to moze byc spowodowane zbyt duza dawka i zmniejszuc do 5 czy raczej z yt mala moze i zwiekszyc do 20 oczywiscie pojde do mojego lekarza ale bedzie to mozliwe za okolo6 tygodni a ja teraz mam tylko to jedno pytanie.dziekuje pozdr.
MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu

Fobie społeczną lepiej i skuteczniej jest leczyć psychoterapią. Leki działają na objawy i powodują skutki uboczne (rozdrażnienie może do nich należeć).

0

Witam Bardzo możliwe, że są to skutki uboczne zastosowania depralinu, który ma bardzo dużo działań niepożądanych. Poniżej zamieszczam link do ulotki tego „leku”. Powinien Pan poinformować o tym lekarza. W żadnym wypadku nie należy samemu, bez konsultacji z lekarzem zwiększać dawki leku. Fobia społeczna utrudnia normalne funkcjonowanie, nie pozwala skupić się nad tym co ważne i wywołuje niemiłe emocje, zabierając tym samym całą radość życia. Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie, napięcie psychiczne, nieumiejętność odpoczywania. Mogą też pojawić się problemy zdrowotne. Doraźnie można stosować antydepresanty o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk. Jeżeli jednak chciałby Pan skutecznie pozbyć się problemu i wyleczyć z fobii, (bez skutków ubocznych), to zachęcam do psychoterapii. Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy fobii, ale również dociera się do przyczyny problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania. Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie, to zapraszam do kontaktu. W szczególnych przypadkach możliwe są konsultacje online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Pozdrawiam serdecznie https://www.doz.pl/leki/p7275-Depralin

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy