Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 1 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rozdrażnienie i agresja u 42-latka

Witam .od ponad miesiaca biore depralin w dawce 10 mgna fobie sp ostatnio czuje rozdraznienie i agresje chcialbym zapytac czy to moze byc spowodowane zbyt duza dawka i zmniejszuc do 5 czy raczej z yt mala moze i zwiekszyc do 20 oczywiscie pojde do mojego lekarza ale bedzie to mozliwe za okolo6 tygodni a ja teraz mam tylko to jedno pytanie.dziekuje pozdr.
MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

Witam Bardzo możliwe, że są to skutki uboczne zastosowania depralinu, który ma bardzo dużo działań niepożądanych. Poniżej zamieszczam link do ulotki tego „leku”. Powinien Pan poinformować o tym lekarza. W żadnym wypadku nie należy samemu, bez konsultacji z lekarzem zwiększać dawki leku. Fobia społeczna utrudnia normalne funkcjonowanie, nie pozwala skupić się nad tym co ważne i wywołuje niemiłe emocje, zabierając tym samym całą radość życia. Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie, napięcie psychiczne, nieumiejętność odpoczywania. Mogą też pojawić się problemy zdrowotne. Doraźnie można stosować antydepresanty o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk. Jeżeli jednak chciałby Pan skutecznie pozbyć się problemu i wyleczyć z fobii, (bez skutków ubocznych), to zachęcam do psychoterapii. Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy fobii, ale również dociera się do przyczyny problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania. Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie, to zapraszam do kontaktu. W szczególnych przypadkach możliwe są konsultacje online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Pozdrawiam serdecznie https://www.doz.pl/leki/p7275-Depralin

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety