Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam Panią,

Każde przerwanie terapii lekiem przeciwpsychotycznym u osoby cierpiącej z powodu zabuzreń psychotycznych znacznie zwięskza ryzyko nawrotu psychozy. Taki efekt usdowodniono nawet do tak krótkiego zaprzestania terapii jak przerwa ograniczona do jednej doby. Opisywane przez Panią objawy ( pobudzenie, rozdrażnienie i niepokój) mogą łaczyć się ze zwiastunem/ nawrotem psychozy.Objawy powinny ustąpić w ciągu kilkunastu dni terapii. jednak czasem zdarza się, ze nawrót objawów bywa bardzo nasilony, a wprowadzenie dotychczasowego leczenia ( czyli stosowanego wcześniej neuroleptyku) nie jest skuteczne. W takim przypadku może być potrzebna nawet hospitalizacja w oddziale psychiatrycznym. Najlepiej jeśli omówiłaby Pani wszystkie nurtujące Pania kwestie z psychiatrą prowadzacym.Wszelkie odpowiedzi za pośrednictwem portalu internetowego mogą nie uwzględniac wszystkich uwarunkowań Pani choroby, jej przebiegu oraz czynników istotnych dla planowania dalszej terapii.

Pozdrawiam!

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Leki – Lekiem określa się każdą substancję wprowadzaną do organizmu w celu uzyskania określonego efektu terapeutycznego lub zapobiegania chorobie. Pojęciem leki określa się zarówno preparaty pochodzenia naturalnego, jak i syntetycznego oraz substancje stosowane w celach diagnostycznych (np.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: