Rozdrażnienie i niepokój przy stosowaniu Serdolectu

5 lipca sama nagle odstawiłam serdolect, który lekarz wdrożył mi ponownie 16 lipca. Czuję jednak pobudzenie nerwowe, rozdrażnienie i niepokój. Czy te objawy miną ?

Witam Panią,

Każde przerwanie terapii lekiem przeciwpsychotycznym u osoby cierpiącej z powodu zabuzreń psychotycznych znacznie zwięskza ryzyko nawrotu psychozy. Taki efekt usdowodniono nawet do tak krótkiego zaprzestania terapii jak przerwa ograniczona do jednej doby. Opisywane przez Panią objawy ( pobudzenie, rozdrażnienie i niepokój) mogą łaczyć się ze zwiastunem/ nawrotem psychozy.Objawy powinny ustąpić w ciągu kilkunastu dni terapii. jednak czasem zdarza się, ze nawrót objawów bywa bardzo nasilony, a wprowadzenie dotychczasowego leczenia ( czyli stosowanego wcześniej neuroleptyku) nie jest skuteczne. W takim przypadku może być potrzebna nawet hospitalizacja w oddziale psychiatrycznym. Najlepiej jeśli omówiłaby Pani wszystkie nurtujące Pania kwestie z psychiatrą prowadzacym.Wszelkie odpowiedzi za pośrednictwem portalu internetowego mogą nie uwzględniac wszystkich uwarunkowań Pani choroby, jej przebiegu oraz czynników istotnych dla planowania dalszej terapii.

Pozdrawiam!

Witam,
Przypominam iż nie należy przepisanych leków odstawiać na własną rękę. Grozi to nawrotami.
Bardzo proszę się skontaktować z lekarzem prowadzącym lub innym psychiatrą.
Pozdrawiam,
Agnieszka Balicka