Zapytaj lekarza

1 , 0 0 9 , 6 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rozdrażnienie i potliwość przy nadczynności tarczycy

Od paru miesięcy mam nadczynność tarczycy. Leczę się u endokrynologa. Miałam USG tarczycy, wynik nie wyszedł dobry. Tarczyca jest powiększona, lekarz powiedział, że to wole. Biorę leki, ale źle się czuję. Dokuczają mi poty, ciągle mi gorąco. Przebieram się parę razy dziennie, biorę prysznic. W nocy też się mocno pocę, wentylator nie pomaga. Wstaję spocona i rozdrażniona. Jak sobie pomóc żeby mniej się pocić? Może jakieś zioła, kąpiele?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Radzę w tej sprawie udać się ponownie na konsultację do swojego endokrynologa. Objawy świadczą o utrzymującym się wysokim poziomie hormonów tarczycy we krwi. Być może konieczna będzie zmiana leków lub zwiększenie ich dawek albo włączenie jakiejś innego terapii (np. jodoterapia czy leczenie chirurgiczne).

Specjalista chirurgii ogólnej.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety