Rozdrażnienie i potliwość przy nadczynności tarczycy

Od paru miesięcy mam nadczynność tarczycy. Leczę się u endokrynologa. Miałam USG tarczycy, wynik nie wyszedł dobry. Tarczyca jest powiększona, lekarz powiedział, że to wole. Biorę leki, ale źle się czuję. Dokuczają mi poty, ciągle mi gorąco. Przebieram się parę razy dziennie, biorę prysznic. W nocy też się mocno pocę, wentylator nie pomaga. Wstaję spocona i rozdrażniona. Jak sobie pomóc żeby mniej się pocić? Może jakieś zioła, kąpiele?

Radzę w tej sprawie udać się ponownie na konsultację do swojego endokrynologa. Objawy świadczą o utrzymującym się wysokim poziomie hormonów tarczycy we krwi. Być może konieczna będzie zmiana leków lub zwiększenie ich dawek albo włączenie jakiejś innego terapii (np. jodoterapia czy leczenie chirurgiczne).