Rozdrażnienie, senność i myśli samobójcze po stosowaniu rifampicyny

Syn(20 lat) ok 2 lat temu przez okres 9 m-cy zażywał rifampicynę. Od tego też czasu aż do dnia dzisiejszego ma problemy ze zmęczeniem. Wygląda to tak: rozdrażnienie, dużo śpi, myśli depresyjne, podjadanie słodyczy. W momencie, gdy podejmuje wysiłek fizyczny(ćwiczenia, jazda na rowerze,itp) to na chwilę jego samopoczucie jest lepsze. Spotkałam się z opinią, że rifampicyna może zaburzać wydzielanie hormonów. Jeżeli tak, to jakie badania musielibyśmy zrobić ?

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza