Rozdwajające paznokcie u rąk

Witam Mam bardzo duży problem z paznokciami u rąk. Mianowicie strasznie mi się rozdwajają, wręcz odchodzą mi warstwy do połowy płytki. Brałam capivit a e, teraz biorę vitapil z bambusem lecz nic nie pomaga. Staram się dobrze odżywiać, pić dużo wody, jeść owoce, używam także kremów do rąk i paznokci, czasem jakiejś odżywki na paznokcie. Proszę o jakąś rade. Pozdrawiam Magda

Warto skonsultowac się u dermatologa, jesli paznokcie odchodzą to moze nalezy wykonać badanie plytki paznokcia. Warto aby dermatolog doradził suplementację doustną.

Witam Panią,

Proponuje rozpocząć od badań laboratoryjnych:
- morfologia
- panel tarczycowy ( TSH, FT3, FT4, usg tarczycy).

Samą dietę natomiast proponuje wzbogacić o kasze i ryby aby uzupełniać ewentualne niedobory witamin i kwasów tłuszczowych.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do ponownego kontaktu z wynikami badań.

Anna Adamowicz

www.instytutadamowicz.pl

Dzień dobry,

Polecam wykonać podstawowe badania krwi (morfologia, poziom żelaza, poziom hormonów tarczycy), aby sprawdzić organizm od środka. Przy suplementacji warto pamiętać o tym, że często efekt ich stosowania pojawia się po dłuższym czasie, nawet 3 miesiącach. Z zabiegów kosmetycznych mogę polecić Pani manicure japoński w celu wzmocnienia płytki paznokciowej.