Rozdwajające się paznokcie, wypadanie włosów, bladość i ciągłe odchudzanie a anoreksja

Czy mam anoreksje ? Mam 18 lat,ważę 48 kg przy wzroście 168. Mam długie paznokcie i strasznie mi się rozdwajają,wypadają mi włosy i jestem strasznie blada.Od paru lat nie jem mięsa, teraz już prawie nic nie jem. Cały czas wymyślam nowe diety i wykonuję różne ćwiczenia na odchudzanie. gdy nie mam diety zjadam małe ilość jedzenia ale tylko wtedy gdy jestem głodna i są to zaledwie trzy kęsy np.chleba nie mogę więcej bo od razu to zwrócę. Cały czas wydaje mi się że jestem gruba i chce schudnąć.

Szanowna Pani,

jak sama słusznie Pani zauważyła, sposób żywienia jaki Pani realizuje a także emocje jakie budzi jedzenie i samo Pani ciało są niepokojące. Nieprawidłowości żywieniowe (ciągłe diety, aktywność fizyczna mimo niedostatecznego przyjmowania pokarmów) zaczęły już przynosić niedobre dla ciała konsekwencje. W tej sytuacji sugeruję pilny kontakt z psychologiem. Mało prawdopodobne jest, aby problem ustąpił sam, dlatego warto zwrócić się o fachową pomoc.

Pozdrawiam, życząc szybkiego powrotu do formy. Justyna Siwiela

Witam! Opisane przez Ciebie objawy są niepokojące. Zalecam skonsultować się z psychologiem, który pomoże w rozwiązaniu problemu. Proszę nie bagatelizować niepokojących objawów zdrowotnych.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Rozdwajanie paznokci, wypadanie włosów, blada ziemista cera to typowe objawy niedoborów składników odżywczych powstałych oczywiście z niewystarczającej podaży pokarmu. Proponuję zwrócić się o pomoc, udać się do psychologa oraz psychiatry. Zaburzenia odżywiania to bardzo poważna choroba, której nie można lekceważyć. Należy zdać sobie sprawę z konsekwencji wynikających z braku reakcji.Diagnozę postawi specjalista, proszę nie szukać pomocy w Internecie tylko bezpośredniego kontaktu z fachowcem, który Panią poprowadzi i pomoże wytrwać.

Życzę mądrych decyzji. Pozdrawiam serdecznie, Zuzia Mroczkowska

Witam, opisywane przez Panią zachowania mają pewne cechy zachować typowych dla anoreksji. Wypadanie włosów i osłabienie to efekt przewlekle niedoborowej diety. Wymaga Pani jak najszybszej pomocy lekarsko dietetycznej, ale przede wszystkim psychologicznej, by jak najszybciej znaleźć przyczynę takich zachowań i zacząć ją leczyć nim stan Pani zdrowia się pogorszy.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl