Rozdwajanie paznokci a odpowiednie działania

Mam 20 lat i problemy z paznokciami. Od dawna koszmarnie się rozdwajają. Odżywiam się zdrowo, piję różne zioła (np. pokrzywę), a paznokcie ciągle są w złym stanie. Po użyciu odżywki Eveline na chwilę się poprawiło, ale nie można jej używać non stop i kiedy przestałam, stan paznokci znowu się pogorszył. Piłowałam je w jedną stronę, bo podobno tak zdrowiej, ale to też niewiele dało. Co robić? Czy zrobienie paznokci żelowych i przeczekanie, aż naturalne urosną jest dobrym pomysłem?

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
przede wszystkim proszę nawilżać, natłuszczać oraz odżywiać bezpośrednio płytkę paznokciową. Doskonale sprawdzają się odżywki na bazie olejów arganowych. Jednak na początku proszę stosować odżywkę, która wsmarowujemy w płytkę paznokciową, a nie pozostawiamy jako lakier nawierzchniowy (o czym wspomniała Pani w pytaniu). Jako serum dobrze działają także suplementy w kapsułkach - wit.A+E, hydrokontrol, które nakładane na skórki i paznokcie odżywiają i nawilżają je.
Pomóc może także zabieg manicure japoński - który mocno odżywi i wzmocni, a przy tym nabłyszczy płytkę paznokciową.