Rozdwojenie jaźni - jak mogę leczyć?

Mam mały problem. W dzieciństwie zdiagnozowano u mnie zaburzenie osobowości i zachowania F 07.8. I od dzieciństwa mam padaczkę bezobjawową, lecz przerwałam leczenie i niestety ostatnio miałam dwa ataki. Też moja choroba, którą stwierdził lekarz psychiatra pogorszyła się do takiego stopnia, że umiem sama do siebie gadać przez telefon, gdy idę ulicą w domu, jakbym miała drugą osobę. Nawet u mnie dochodzi do wypadków takich, którzy zrobili mi krzywdę, to ta moja druga osoba umie się zemścić. Ostatnio mój brat przeze mnie wylądował w szpitalu, tak go pobiłam. To znaczy ta druga osoba, nawet ją sobie nazwałam Katerina, bo jakby była ta zła. Moja mama sądownie zabrała mi dziecko. Straciłam pracę, bo miałam właśnie ten nazwijmy to atak w pracy. Moja mama podejrzewa u mnie rozdwojenie jażni. Boję się, że naprawdę to mam, a mam dopiero 18 lat. Całe życie przede mną i mam takie małe pytanie: czy mogę się starać o rentę socjalną lub coś takiego? Dopiszę jeszcze, że miałam parę prób samobójczych.

Witam,

Przy tak silnych zaburzeniach jak te opisane powinna się Pani znajdować pod stała opieką psychiatryczną. Zaburzenia o jakich Pani wspomina są silne, ale przy obopólnym wysiłku Pani oraz terapeuty będzie można ograniczyć ich wpływ na Pani życie - nie wolno jednak przerywać terapii. Ze swojej strony gorąco zachęcam Panią do udania się do specjalisty.

W kwestii uzyskania ewentualnej renty, oczywiście jest taka możliwość, jednak w tym celu będzie Pani potrzebna opinia psychologa bądź psychiatry. Szczegółów na ten temat z pewnością dowie się Pani w najbliższej placówce Ośrodka Pomocy Społecznej. Adresy placówek OPS-ów znajdzie Pani w internecie.

Pozdrawiam