Rozedma obustronna płuc a szanse na przeszczep płuc

Panie lub Pani doktor, czy w tak bardzo zablokowanych płucach tą rozedmą obustronną płuc możliwy byłby przeszczep ? Mój oddech podobny jest do ryby wyjętej z wody. Z poważaniem. Barbara

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku bardzo zaawansowanych zmian można rozważyć przeszczep płuc. Jest to jednak zabieg obarczony ogromnym ryzykiem. Powinna Pani być pod kontrolą poradni pulmonologicznej oraz ściśle stosować się do zaleceń lekarza.