Rozejście mięśnia prostego brzucha a ćwiczenia

Jakie można wykonywać cwiczenia przy rozejsciu mięsnia prostego brzucha (6 cm)i czy przepuklina a rozejscie miesnia brzucha to jedo i to samo.
ponad rok temu

Oczywiście przepuklina, a rozstęp mięśni prostych brzucha to nie to samo. Przepuklina (ubytek w powięzi) to poważna choroba niosąca ze sobą powikłania (czasami poważne, włącznie z utratą życia) i wymagająca interwencji chirurgicznej. Rozstęp mięśni prostych brzucha (ścieńczenie powięzi bez ubytku) to tylko defekt kosmetyczny, nie niosący powikłań. Zaleca się wszelakiego typu ćwiczenia wzmacniające mięśnie głównie proste brzucha, ale wykonywane systematycznie i bez nadmiernego wysiłku zwiększającego ciśnienie w jamie brzusznej. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z rehabilitantem lub trenerem na siłowni. Oni zademonstrują bezpośrednio odpowiednie ćwiczenia.