Rozgryzanie tabletek na refluks żołądkowo-przełykowy

Witam, mam dość banalne i głupie pytanie, otóż lek. rodzinny stwierdził u mnie refluks żółądkowo- przełykowy,ponieważ od 2 tygodni dokuczało mi odbijanie po posiłkac oraz pojawił się biały nalot na języku, oprócz tego żadnych objawów nie miałam. Dostałam Controloc40,jednak mam problemy z połykaniem jakichkolwiek tabletek (trauma z dzieciństwa), co mam zrobić w takiej sytuacji, skoro tych tabletek nie można rozgrzyźć? A chciałabym ten refluks wyleczyć..czy w takiej sytuacji mogę ją pogryźć?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, nie powinno się rozgryzać tabletek. Proszę spróbować jednak połykać tabletki w całości. Pozdrawiam.