Rozładowywanie napięcia seksualnego

Jeżeli można to proszę o poradę jaki jest najskuteczniejszy sposób na masturbację u mężczyzn?Mam 19 lat i poszukuję sposobów na masturbację,by rozładować napięcie seksualne.Podobno w moim wieku jedyną możliwością jezt właśnie masturbacja.Nie mam partnerki więc trudno opanować te napięcie.Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry.

Nie ma jakichś szczególnie skutecznych sposobów masturbacji. Ona się po prostu dzieje w taki sposób, w jaki najczęściej przynosi rozładowanie napięcia seksualnego, a sposoby zależą od indywidualnych warunków. Z Pańskiego pytania jednak można wnioskować, że być może masturbacja jest dla Pana swoistym fetyszem, podniecającym samym w sobie. Jeżeli tak jest, sugerowałbym kontakt z seksuologiem. Konsultacja pozwoli Panu nie tyle poznać skuteczne sposoby masturbacji, ile zachęci do rozumnego poznawania własnego ciała i jego reakcji. Nie tylko tych o charakterze seksualnym.

Pozdrawiam.