Rozłąka a szanse na przetrwanie związku

Witam. Jestem z moim chłopakiem 2 i pół roku. Pare dni wcześniej poinformował mnie, że leci do Anglii na rok max 2 lata, ale potem mam do niego dołączyć jak skończę szkołę. Strasznie sie tym zmartwiłam. W głowie mam same złe myśli o tym, czy przetrwamy tą rozłąkę. Płaczę przez to całymi dniami i kiedy sobie o tym pomyślę, zbiera mi się na płacz. Czy takie pisanie na gg może przetrwać do następnego roku? czy mam dać sobie spokój? proszę o odpowiedź. ps. kochamy się bardzo.

Sam fakt rozłąki niekoniecznie musi oznaczać rozstanie. Wiele par radzi sobie z tym, wszystko jednak zależy od podejścia, zaangażowania, motywacji i dbania i związek oraz konkretnych partnerów podczas trwania rozłąki. Zachęcam do rozmawiania, poszukiwania sposobów radzenia sobie z ta trudna sytuacją, jasnego i szczerego mówienia sobie o swoich wątpliwościach, potrzebach czy oczekiwaniach. To daje szanse na rozwiązania, które pozwolą Państwu przetrwać trudny czas.

Witam
mam wrażenie, że taki plan na życie, związany z ważnym wyjazdem chłopaka, ukończeniem przez Panią szkoły i dołączeniem do Partnera - związany jest z "planem na poważny związek".
Takie oddalenie pozwala sprawdzić siłę uczucia i motywację do wspólnego budowania stabilnego związku.W dobie tak rozbudowanych możliwości komunikowania się i podróżowania jest wiele możliwości ułatwiających spotkanie, czy to na "łączach" czy bezpośrednie:)
Może warto by Pani porozmawiała z chłopakiem o swoich obawach i potrzebach, ustaliła z nim jak będą wyglądały kontakty i sposoby poradzenia sobie z tą niełatwą sytuacją?

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?ref=hl

Dzień dobry,
Jak się Pani poczuła, gdy chłopak powiedział, że wyjeżdża? Obawia sie Pani, że związek nie przetrwa próby odległości, czy poczuła się Pani opuszczana, zostawiana i stąd pomysły o tym, by "dać sobie spokój"? W drugiej sytuacji warto z chłopakiem porozmawiać, powiedzieć o swoich odczuciach. Na pewno pomoże, jeśli partner przedstawi swój punkt widzenia, uzasadni swoją decyzję.
Jeśli Pani zależy, warto dać temu szansę. Skoro chłopak chce, by Pani dołączyła do niego to znaczy, że chce kontynuować relację. I to czy się uda zależy od tego, czy będą Państwo dbali o regularny kontakt, czy będą sobie Państwo dalej ufali. Przetrwanie takiej, niewątpliwie trudnej sytuacji, jest możliwe! Co więcej, może Waszą więź umocnić - gdy będziecie tego obydwoje chcieli.
Pozdrawiam!