Rozlane znamię atypowe a jego usunięcie

Witam, jakiś czas temu byłem u dermatologa i stwierdzono u mnie znamię atypowe, jest one troszkę wylane. Lekarz powiedział,że klasyfikuję się ono do usunięcia. Ja jednak nie chce go usuwać i moje pytanie brzmi, co ile powinienem się stawiać na wizyty kontrolne do dermatologa? I czy takie znamię musi się przekształcić w nowotwór?

Najkorzystniej wykonać wideodermatoskopowe badanie znamienia gdzie dodatkowo mamy dokumentację fotograficzną i ocenę komputerową . W tej sytuacji należy badać takie znamię co 3 miesiące.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska