Rozległa strefa obrzęku szpiku kostnego

Stwierdza się rozległą strefę obrzęku szpiku kostnego obejmujące nasadę i przynasadę bliższą kości piszczelowej po stronie przyśrodkowej. Ognisko niskosygnałowe w T1 układające się wzdłuż przyśrodkowej części płytki wzrostowej kości po stronie obrzęku budzi podejrzenie pęknięcia Rzepka typ I wg Wiberga, położona prawidłowo z dyskretnie wzmożoną ilością płynu w szparze stawu rzepkowo-udowego oraz w zachyłku nadrzepkowym po stronie przyśrodkowej. Dyskretny obrzęk rogu tylnego łąkotki przysrodko

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety opis nie jest skończony. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Konieczna jest rozszerzenie diagnostyki