Rozległa zmiana w trzonie nadnercza

Witam!W badaniu TK mojego taty(65 lat) odkryto guz:W trzonie nadnercza uwidoczniono rozległą zmianę wymiarach 38 x 31 mm zmiana po dożylnym podaniu środka cieniującego w fazie żylno-wrotnej wykazała niejednorodne wzmocnienie - odmienne w centralnej części zmiany i na jej obwodzie - w fazie opóźnionej obwód zmiany uległ prawidłowemu (ok. 50% wypłukaniu). Centrum zmiany nie uległo wypłukaniu w stopniu znaczącym. Jakie jeszcze badania trzeba wykonać?Czy zmiana jest złośliwa?Jak leczyć?Dziękuję

Ciężko powiedzieć - obraz jest niespecyficzny - budzi podejrzenie zmiany przerzutowej. W celu dokładniejszej oceny nadnercza - badanie MR. W celu ewentualnego poszukiwania ogniska pierwotnego w pierwszej kolejności badanie płuc. Wskazana wizyta u onkologa i zaplanowanie diagnostyki.