Rozległy udar mózgu i leczenie

Moja babcia miała rozległy udar mózgu. Jest cukrzykiem, ma 64 lata. Dostała go 12 września. Sparaliżowana prawa część ciała i brak mowy. Mija tydzień. Orientacja jest. Czy jest szansa na to, że sprawność ruchowa oraz mowa wróci? Kolejne pytanie, jak się starać o dofinansowania o te wszystkie sprawy formalnościowe? Proszę z całego serca o pomoc. Niech Bóg Pani Błogosławi.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Konieczna znajomość Pacjenta, wyników badań Proszę omawiać z Neurologiem w Szpitala, gdzie Babcia jest leczona
Rehabilitacja ruchowa i logopedyczna jest bardzo istotna Konieczne wczesne podjęcie ćwiczeń ruchowych, logopedycznych
Ważne wsparcie emocjonalne , obecność bliskich osób
Pozdrawiam

0

Pacjenci po udarach mózgu są rehabilitowani, zarówno ruchowo, jak i wprowadza się terapię zaburzeń mowy, prowadzi taką terapię logopeda lub neurologopeda. Na wyniki rehabilitacji w dużej mierze wpływa wiek pacjenta oraz rozległość i lokalizacja udaru, także jego typ - niedokrwienny czy krwotoczny. Natomiast w sprawie innych form pomocy proszę zwrócić się do odpowiednich instytucji w miejscu zamieszkania. Może to być np.MOPS.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty