Rozluźnienie pierścienia włóknistego i dokanałowe uwypuklenie krążka

Witam, mam 40lat zrobiłam rezonans i mam następujący wynik: L1/L2 rozluźnienie pierścienia włóknistego i dokanałowe uwypuklenie krążka m-k o ok 2 mm uciskające na przednią część worka oponowego. L4/L5 centralno lewoboczna dokanałaowa protruzja krążka m-k 6mm uciskająca na przedn. cześć worka oponow. zachyłek boczny po lewej spłycony, więzadła żółte nieco pogrubiałe do ok 5mm. L5/S1 centralne dokanałowe uwypuklenie krążka m-k o ok3mm z niewielkim uciskiem. Zmiany zwyrodnieniowe w trzonach kręgów

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Świadczy również o zmianach zwyrodnieniowych w trzonach kręgów.
Wskazana konsultacja z lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.