Rozmaz krwi: czy podane wyniki są niepokojące?

Leukogram: Mieloblasty= 0.0% Promielocyty= 0.0% Mielocyty= 0.0% Metamielocyty= 0.0% Pałeczki= 0.0% Segmenty= 40.0% ................................................ Neutrof. suma= 40.0% Eozynofile= 0.0% Bazofile= 0.0% ............................................... Granul. suma= 0.0% Monocyty= 2.0% Limfocyty= 58% Podwyższone HGB i HCT oraz TGL z wynikiem 206 mg/dL Czy te wyniki mogą być niepokojące? Mam 30 lat.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Rozmaz krwi wykazał podwyższony odsetek limfocytów natomiast obniżony odsetek granulocytów. Jednak należy to odnieść do całkowitej liczby leukocytów. Nie wiem na ile jest podwyższony poziom hemoglobiny oraz hematokryt więc nie mogę się to do tego odnieść. Ważna jest również liczba płytek krwi ale domyślam się,że ich poziom jest w normie. Wyniki badań należy odnieść do stanu pacjenta. Wyniki mogą oznaczać stan po przebytej infekcji wirusowej w niedawnym czasie. Jeżeli tak to badania krwi należy powtórzyć po 2-3 tygodniach. Należy również zbadać obwodowe węzły chłonne. Dlatego interpretacja wyników badań jest możliwa tylko po zebraniu dokałdnego wywiadu oraz zbadaniu pacjenta.
Poziom trójglicerydów jest dość znacnie podwyższony. Należy zastosować dietę ubogotłuszczową oraz leczenie fibratem.
Pozdrawiam.