Rozmaz niezbyt czytelny z powodu licznych komórek zapalnych

Witam,otrzymałam dzisiaj wyniki z cytologii: grupa II, rozmaz niezbyt czytelny z powodu licznych komórek zapalnych, rozmaz niezbyt czytelny z powodu licznych erytrocytów. Niespecyficzna infekcja bakteryjna.Zmiany odczynowe związane z zapaleniem. Jak mam to rozumieć, czy mam się martwić ?

Lek. Tomasz Budlewski

W powyższym wyniku nie ma stwierdzonych zmian nowotworowych czy tez przed nowotworowych. Dokładna ocena jest utrudniona z powodu infekcji bakteryjnej. Konieczne jest wyleczenie infekcji oraz ponowne wykonanie badania cytologicznego w celu określenia prawidłowości komórek nabłonkowych. Proponuję udać się do ginekologa w celu otrzymania odpowiedniego postępowanie leczniczego oraz ustalenia odpowiedniej kontroli.