Rozmaz uzyskany z nakłucia węzła chłonnego okolicy ślinianki podżuchwowej

Rozpoznanie histopatologiczne: Rozmaz uzyskany z naklucia węzła chłodnego okolicy śliniaki podzuchwowej lewej zawiera obfite pleomorficzne elementy morfotyczne tkanki limfatycznej. Komórek nowotworowych w tym materiale nie ma. Wskazana obserwacja kliniczna oraz ewentualne pobranie węzła w całości do badania histopatologicznego. Proszę o poradę co mam robić dalej.

Dokładnie to, co zalecił lekarz. Okresowa kontrola a przy podejrzeniu w wywiadzie lub badaniu fizykalnym decyzja o wycięciu węzła.