Rozmaz zawiera płyn białkowy, erytrocyty oraz strzępek tkanki łącznej włókniste

Witam, proszę o interpretację biopsji guza tarczycy: rozpoznanie biopsja niediagnostyczna. Rozmaz zawiera płyn białkowy, erytrocyty oraz strzępek tkanki łącznej włóknistej zawierającej drobne ognisko zwapnienia oraz obfite nacieki zapalne o charakterze przewlekłym. Czy to oznacza, że została źle pobrana próbka do biopsji, czy też za mała jej ilość?Proszę o odpowiedź,Magda

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Nawet przy poprawnym wykonaniu biopsji, w części przypadków nie udaje się pobrać materiału, który jest diagnostyczny. Najprawdopodobniej badanie trzeba będzie powtórzyć.