Rozmazane widzenie i błyski w oku w 3. dobę po usunięciu zaćmy

Jestem 3 dobe po usunieciu zacmy. Wstawiono mi soczewke multifokalna Lentis mplus ls-313 mf30.Niepokoi mnie jednak, ze przy patrzeniu z blizy nadal mam rozmazane widzenie i jakby blyski, drzenia w prawym kaciku oka. Gdy patrze w dal wszystko jest doskonale i blyski drzenia ustepuja. Czy to jakies powiklanie czy mozg uczy sie nowej soczewki?wizyte kontrolna mam za niecaly tydzien.czy czekac do wizyty czy wczesniej zglosic sie do okulisty z takim objawem?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, powyższe objawy mogą ustąpić aż do czasu wizyty kontrolnej. Jednakże gdyby się nasilały bądź nie ustępowały można zawsze spróbować zasięgnąć wcześniejszej konsultacji. Pozdrawiam.