Rozmazy bezkomórkowe w wyniku BAC

Witam,miałam robiona BAC -wynik: rozmazy bezkomorkowe. Proszę o wytłumaczenie co to znaczy? I ewentualnie czy zalecane są dalsze badania?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Czego biopsja cienkoigłowa to była? Rozmaz bezkomórkowy - oznacza to, że w pobranej próbce komórek nie znaleziono.

Witam,

Taki wynik może przemawiać za obecnością torbieli, warto jednak omówić go z prowadzącym endokrynologiem, bo istotne jest, jak zmiana wyglądała w usg. Być może będzie konieczne powtórzenie BACC.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Derkacz