Rozmiar penisa podczas wzwodu

Witam. Chciałbym skonsultować pewną sprawę, bo nie wiem nawet czy to jest coś złego, czy jest zupełnie normalna rzecz. Mianowicie, podczas np. masturbacji wzwód jest prawidłowy i silny, lecz wystarczy 20-30 sekund zaprzestania dotykania penisa a wzwód już jest o połowę słabszy. Dopiero ponowne dotykanie penisa pobudza wzwód, który wraca do normy. Czy to jest problem, czy to normalne, że po takim czasie penis najzwyczajniej "opada"? Mam 21 lat, jestem zdrowym mężczyzną. Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Zmniejszenie wzwodu w przypadku braku pobudzania penisa podczas masturbacji jest jak najbardziej naturalne. Może jednak oznaczać, że masturbuje się Pan zbyt często, bądź niekoniecznie w celu zmniejszenia podniecenia seksualnego.
Mówiąc prościej - gdyby podniecenie pojawiało się w wyniku fantazji erotycznych, typowych w Pańskim wieku (szczególnie wobec braku partnerki), wzwód byłby silniejszy, bo powstały nie tylko w wyniku stymulacji "mechanicznej" ale i "psychicznej".

Sugerowałbym rozważenie częstotliwości masturbacji oraz podejmowanie jej jedynie w sytuacji pojawiania się rzeczywistego napięcia seksualnego.

Pozdrawiam.