Rozmieszczenie węzłów chłonnych w obrębie karku

Chciałam zapytać gdzie na karku znajdują się węzły chłonne? Mam tam opuchnięte, w górnej części łopatek pośrodku, tam gdzie wystaje kość (poniżej szyi). W sumie tej kości przez tę opuchliznę nie widać. Czy tam są węzły chłonne? Oprócz bólu karku i gardła, zmęczenia i lekkiego kaszlu nic mi nie dolega, Czy mogę jakieś badanie zrobić, które pokażą skąd się wzięła ta opuchlizna? Lekarz przepisał antybiotyk, być może mnie przewiało. Jak to sprawdzić? Proszę o radę. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proponuje zastosować leczenie i jeżeli nie będzie efektu Proszę koniecznie udać się ponownie do lekarza rodzinnego.