Rozmowa z partnerem o majątku

Witam!Jestem z partnerem 3lata zaręczeni jesteśmy od 1 roku w ta zime mielismy planować ślub!Wychowuje sie w dosyć cięzkiej rodzinie mój brat uprawia hazart rodzice musieli ze niego duże pieniądze oddawać tata jest strasznie nerwowy mama ma depresje i lubi wypić starszy brat ma własne poglądy!problem tkwi w moim partnerze uważa ze najmniej dostałam namawia mnie na rozmowe o przepisaniu ze nic od rodziców nie dostane ze mo brat który gra dostaje najwiecej!niewiem jak z nim rozmawiać

Szanowna Pani,

kwestie finansowe są niezwykle trudnym i skomplikowanym tematem, szczególnie w związku. Narzeczony chciałby, aby Pani sytuacja prezentowała się korzystnie i bezpiecznie. Jednak w tak trudnym rodzinnym układzie, który jest w Pani otoczeniu, trudno rozwiązać taki problem dyplomatycznie.

Myślę, że powinna Pani porozmawiać z partnerem o tym, że jest do dla Pani niezwykle trudne i być może poruszy Pani ten temat z rodzicami w sprzyjających okolicznościach, jednak w tym momencie nie chciałaby Pani generować nowych konfliktów i problemów.

Jeśli chodzi o rodziców, być może sama Pani powinna się ich zapytać, jak oni widzą tą sytuacje. Powiedzieć również, że czuje się Pani mało komfortowo i niezbyt bezpiecznie.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk

Partner pewnie robi to z troski o Panią, tak trochę walczy za Panią. Łatwiej mu dlatego, że jest do sprawy bardziej zdystansowany i niezwiązany tak bardzo jak Pani emocjonalnie. Warto, żeby spróbowała Pani zrozumieć jego punkt widzenia (bo przecież stara się także dla dobra Waszej wspólnej przyszłości), ale także powiedziała mu o swoich uczuciach, trudnościach, tym, co Panią blokuje. To równie ważne powody, jak te partnera. Ważne, żeby się Państwo przede wszystkim rozumieli. Potem będzie łatwiej odnaleźć rozwiązanie, które nie tylko będzie dla obojga akceptowalne, ale z którego oboje Państwo i razem jako rodzina będziecie zadowoleni.