Rozmowa z rodzicami o homoseksualizmie

Jak powiedzieć rodzicom o orientacji homoseksualnej? Jak ich do tego przygotować?

Szanowny Panie, wydaje mi się, że nie da się przygotować rodziców do tej rozmowy. Jednak Pan może się do niej przygotować. Podczas tej rozmowy warto wyjaśnić rodzicom swoje przeżycia i odczucia. Warto mówić o swoich doświadczeniach i poprosić rodziców, aby to zaakceptowali i uszanowali. Pozdrawiam, Monika Wysota

Wszystko zależy od Pana relacji z rodzicami- jeśli jest dobra, oparta na zaufaniu, poczuciu bezpieczeństwa i bliskości, warto uzbroić się w autentyczność, przygotować jednak na pewien "szok" emocjonalny oraz dozę pytań.
W przypadku, gdy relacja jest odległa lub naznaczona negatywnymi emocjami, warto najpierw porozmawiać z kimś bliskim? Tu jednak także zalecałabym stanowczość, konkretność i formułowanie komunikatów dotyczących "ja" i swoich uczuć i emocji. Warto także przygotować się do takiej rozmowy- zastanowić się, co Pan chce powiedzieć po to, by w przypadku narastania emocji nie "pogubić się".