Rozmowy męża na portalach randkowych i obawy przed zdradą

Jestem mężatką,6 letnie dziecko.Mąż jest dobrym tatą.Niestety wyszukuje sobie partnerki do rozmów na portalach typu badoo itp.Złapałam go na 4 tygodniowym pisaniu z dziewczyną,która wysyłała mu nagie zdjęcia i pisała z nim. Przyrzekał mi że mnie kocha i nie widział jej nigdy na żywo i że musiał odreagować, ale mnie to bardzo boli i czuję się zdradzona.On mówi, że mnie kocha i że szukał odreagowania.Jak mam mu wybaczyć, bo boję się, że mój mąż mógłby mnie naprawdę kiedyś zdradzić w realu.

Witam. Trudny problem Pani opisuje. Nie pisze Pani nic o Państwa relacji, jak się Państwu układa, jakie macie problemy, jak często sypiacie ze sobą, czy oboje jesteście zadowoleni z pożycia seksualnego. To wszystko są bardzo istotne kwestie. To co robi Pani mąż jest krzywdzące w stosunku do Pani. Bardzo istotne jest to, co takiego mąż musi odreagować i czy może są inne sposoby na odreagowanie niż zdradzanie Pani w internecie, bo to bardzo uderza w Państwa związek. Proponowałaby Państwu wizytę u terapeuty rodzinnego, przynajmniej konsultację, żeby mąż miał okazję usłyszeć od specjalisty jak bardzo niszczy Państwa związek. Byłaby to również okazja ku temu, żeby Pani się mogła dowiedzieć z jakiego powodu to robi. Jeżeli Państwo obydwoje weźmiecie odpowiedzialność za związek są szanse na wypracowanie sobie bliskiej, bezpiecznej (co ważne) relacji. Życzę powodzenia. Małgorzata Danielewicz

Witam. Sytuacja jest bardzo trudna. Mam mnóstwo pytań: jak Pani sama dla siebie definiuje zdradę? Jak definiuje ją Pani mąż? Czy to, co mąż zrobił, to dla Pani była zdrada, czy jeszcze nie? Co to znaczy odreagować? Dlaczego ma Pani wybaczać? Zachęcam do rozważenia terapii małżeńskiej lub swojej indywidualnej, jeżeli mąż nie będzie chciał korzystać ze wspólnej terapii. Pozdrawiam