Różne długości cykli miesiączkowych

Przez ostatnie miesiące miesiączkowałam co 26-27 dni ostatnio jednak dostałam okres po 29 dniach czy to oznacza,że mam nieregularne cykle?

Witam,
o nieregularnych miesiączkach mówimy jeśli długość cyklu odbiega od normy czyli 25-35 dni. Ale nawet takie odstępstwa mogą wystąpić u zdrowej kobiety gdy są związane ze stresem, przemęczeniem, nadmiernym wysiłkiem fizycznym, zmianą klimatu lub zaburzeniami snu. Jeśli wykluczy się związek z trybem życia należy udać się do ginekologa.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.