Różne godziny przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne od miesiąca i mój ginekolog powiedział mi ,że mam to robić o w miarę regularnych porach więc przyjmuję je jak wstanę czyli zdarzają się dłuższe przerwy np jednego dnia o 7 a drugiego o 10 czy robi to jakąś różnicę w ich skuteczności ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma przeciwwskazań do takiego działania. Ważne aby przerwy nie były dłuższe niż 12 h.