Różne rozmiary piersi i ból tej większej

Witam!

Mam 13 lat i moje piersi znacznie się różnią. Lewa to b, a prawa to dobre c, czyli rozmiar różnicy, może nawet trochę więcej niż rozmiar. Ale nie dosyć tego ta prawa pierś mnie strasznie boli, powstały na niej aż rozstępy. Jest twarda i cała jest w takich żyłkach. Cały czas mnie boli, a przy uciśnięciu jeszcze bardziej ;/ Boje się, że może to jakiś rak czy coś podobnego.

13 LAT ponad rok temu

Witam,

Jesteś w okresie dojrzewania-Twoje ciało intensywnie się rozwija. Różnica w rozmiarze piersi w tym okresie nie jest niczym dziwnym, a ból również towarzyszyć może intensywnemu rozwojowi gruczołów piersiowych, z towarzyszącą "burzą hormonalną". Jeśli jednak nadal jesteś zaniepokojona, a na skórze pojawiły się niepokojące zmiany, możesz udać się do lekarza rodzinnego, który oceni czy jest się czym martwić.

Pozdrawiam