Różne wielkości zarodków w 6. tygodniu ciąży

dzień dobry w 6 tyg(5t3d) miałam lekkie krwawienie, po czym na usg lekarz powiedział że to ciąża bliźniacza(dwujajowa), jednak mam pytanie odnośnie wielkości zarodków gdyż pierwszy ma wielkość 15mm a pęcherzyk 1,8cm a tętno 98, a drugi wielkość 1mm a pęcherzyk 1,2cm a tętno 127, czy to normalne? co mogą znaczyć takie różne wielkości? poza tym ten pierwszy zarodek jest super widoczny a tego drugiego nie widać na zdjęciach usg, a odczyt tętna u 1 zarodka super widoczne na wydruku a 2 słabiej

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Taka sytuacja jest możliwa. W celu oceny prawidłowości rozwoju ciąży konieczne będzie kontrolne badanie USG w wyznaczonym terminie.