Różne wyniki badań USG i mammografii

witam mam61 l. robilam kopntrolne badanie usg i wyszlo bez zmian litych doly pachwowe wolne natomiast po 20 dniach robilam mammografie i wyszlo ze w prawej iersi jest zageszczenie 12mm konieczna dalsz diagnostyka jak to jest mozliwe ze badania sa rozne prosze o wytlumaczenie takiego wyniku czy to jest cos niepokojacego??

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście taka sytuacja jest możliwa, czasami badanie mammograficzne okazuje się nieco dokładniejsze od USG gdyż wykorzystuje się w nim inną metodę obrazowania niż ultradźwięki. Warto wykonać biopsję opisywanej zmiany.