Różne wyniki testów

Kilka dni temu zostały wykonane testy ciążowe i większość wyszła pozytywnie, natomiast dzisiejsze testy wyszły negatywnie(wszystkie). Co może być powodem tak różnych wyników?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Powodem takiej sytuacji może być oczywiście poronienie. Trzeba pamiętać, że większość zarodków ulega poronieniu w ciągu pierwszych tygodni istnienia - tak po prostu jest. Jednak zazwyczaj towarzyszy temu jakieś krwawienie, choćby niewielkie - zazwyczaj brane za miesiączkę. Niektóre choroby mogą być powodem wyniku faszywie dodatniego (test wychodzi pozytywnie, choć tak naprawdę kobieta nie jest w ciąży), jednak ostatni ujemny wynik testu ciążowego, raczej by je wykluczal. Prawdopodobnie alkohol może być przyczyną blędu diagnostycznego. Aby rozwiać wątpliwości potrzebna jest wizyta u ginekologa.