Różne wyniki testów ciążowych i BHCG

witam 7 dni po stosunku zrobilam test i wyszedl negatywny natomiast okresu nadal nie bylo wiec 10 dni po stosunku zrobilam test hcg krew wyszedl 0,243 co to oznacza odp prosze na moja poczte zaznaczam ze bralam asubtelle i doktor pow przedtem ze moge wogole nie miec okresu a sugierujac sie normami wychodzi ze nie jestem bo ciaza od 5 zaczyna sie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik rzeczywiście jest zbyt niski, by wskazywał na ciążę. Brak miesiączki, tak jak powiedział Pani specjalista ginekolog, może być natomiast wynikiem stosowania antykoncepcji hormonalnej. Nie ma zatem powodów do niepokoju. Na przyszłość proszę pamiętać, że testy ciążowe są wiarygodne dopiero po około 14 dniach od stosunku.