Różne wyniki testów ciążowych i negatywny test z krwi

miesiąc temu zrobiłam test wyszedł pozytywny następnego dnia powtórzyłam test wyszedł negatywny dla pewności zrobiłam test z krwi wyszedł negatywny wiec miałam pewność że nie jestem tym bardziej że dostałam okresu spóźnionego ale był w tym miesiącu jest powtórka z rozrywki ,okres sie spóźnia test pozytywny z tym że teraz kreska jest bardziej wyraźna. Moje pytanie czemu testy wychodzą mi pozytywne chociaż badanie krwi jest negatywne

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Testy ciążowe jak i badanie z krwi wykrywają ten sam hormon, dlatego też wyniki nie powinny być rozbieżne. Być może któryś wynik jest błędny, może także dochodzić do jakiejś interferencji skutkiem czego jest także błędny wynik. Sugerowałabym zatem, żeby powtórzyła Pani badanie poziomu hormonu beta-hCG z krwi. Bez względu zaś na wynik proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.