Różne wyniki testów - czy mogę być w ciąży?

Kochaliśmy się z chłopakiem z prezerwatywą, ale na początku dni płodnych użyliśmy 2 prezerwatywy, czyli była jedna zmiana, chłopak uważał. 13 dni po stosunku zrobiłam test ciążowy (późnym popołudniem) i wyszedł pozytywny. Wystraszyłam się i na następny dzień, czyli 14 dni po stosunku zrobiłam o podobnej godzinie 3 różne testy i wszystkie wyszły negatywne. Dla pewności jeszcze po 2 dniach, czyli już jakieś 16 dni od stosunku, zrobiłam jeszcze 2 testy, około godz. 11 rano z pierwszego moczu z nocy i wyszły również negatywne.
Ostatnio dostałam okres, 33 dni od poprzedniego (miewam nieregularne okresy i zazwyczaj po ponad 30 dniach). Mimo wszystko zastanawia mnie, dlaczego ten pierwszy test wyszedł pozytywny i czy mam jeszcze podstawy do obaw, że jestem w ciąży, czy jednak te 5 negatywnych testów i to, że dostałam miesiączkę, powinno mnie już uspokoić. Prezerwatywy ani nie pękły, ani się nam nie zsunęły, jedna chłopak zaraz po wytrysku nie przerwał stosunku, by ją zmienić.
Proszę o fachową opinię?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
wynik testu ciążowego jest wiarygodny po około 2 tygodniach od stosunku. Dlatego należy przyjąć, że wyniki kolejnych 5 testów ciążowych wykluczają ciążę. Dodatkowo za tym przemawia wystąpienie miesiączki.
Dodatni wynik pierwszego testu ciążowego może wynikać z nieprawidłowej pory wykonania testu, może zbyt późno odczytała Pani wynik albo test był przeterminowany.
Pozdrawiam