Omnic Ocas 0,4 i Omnic 0,4 a różnice pomiędzy nimi

Witam, zacznę od tego, że mam przepisany lek Omnic Ocas 0,4 na prostatę. W aptece dowiedziałem się, że jest dostępny również lek Omnic 0,4 bez Ocas, który jest o wiele tańszy. Chciałbym się dowiedzieć, jaka jest różnica pomiędzy Omnic Ocas 0,4 a samym Omnic 0,4. Nie ukrywam, że cena w moim przypadku odgrywa dość dużą rolę i chciałbym uzyskać informację, czy mogę wybrać tańszą wersję leku Omnic. Czy lek Omnic będzie tak samo skuteczny jak Omnic Ocas? Jaka jest dokładnie różnica w działaniu obu leków? Wydaje mi się, że substancja czynna jest taka sama zarówno w przypadku Omnic, jak i Omnic Ocas. Jeśli tak to z czego wynika rozróżnienie na dwa leki? I z czego wynika ta duża różnica w cenie? Zastanawiam się też, dlaczego lekarz nie zalecił mi przyjmowania tańszej wersji Omnic. Czy są jakieś schorzenia przy których można przyjmować jedną wersję leku, a nie można drugiej? Pozdrawiam.

Witam.
Oba leki mają tą samą substancję czynną, różnią się nieco profilem farmakologicznym. Mianowicie jeden lek ma postać tabletek o przedłużonym uwalnianiu, a drugi kapsułek o zmodyfikowanym uwalnianiu. Mogą się więc nieco różnić pod kątem dobowego uwalniania substancji czynnej. Ale jeśli nie widzi Pan różnicy pomiędzy jednym a drugim, tzn. nie dokuczają objawy przerostu prostaty ani skoki ciśnienia tętniczego, to raczej nic nie stoi na przeszkodzie, aby brać tańszy lek. Pozdrawiam i życzę zdrowia.