Bebilon HA 1 a Bebilon 1

Witam! Moje dziecko było karmione w szpitalu od urodzenia mlekiem Bebilon HA 1, nie mogłam takiego kupić po powrocie więc kupiłam Bebilon 1 bez HA, a teraz jest karmione znów Bebilonem HA 1. Mam pytanie czy jest jakaś duża różnica w tych mlekach? Chciałabym podawać Bebilon 1 bez HA, gdyż jest duża różnica w cenie między nimi, a dla mnie to duży wydatek. Czy można stosować Bebilon 1 zamiast Bebilon HA 1 czy jednak mleko Bebilon HA 1 jest lepsze? I jeśli jest lepsze to jak bardzo - czy różnica jest duża czy raczej niewielka? Czy mleko Bebilon HA 1 jest znacznie lepsze dla dziecka albo było podawane z jakiegoś konkretnego powodu? Dlaczego akurat takie mleko było dziecku podawane w szpitalu? Zawsze słyszałam o mleku Bebilon 1, o Bebilon HA 1 wcześniej nigdy nie słyszałam, więc to dla mnie nowość. Z góry dziękuję za poradę. Pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Mleko Bebilon HA ma właściwości hipoalergiczne. Jeśli nie ma obciążeń pod kątem alergii oraz dziecko nie jest alergikiem to można podawać mleko Bebilon.