Różnica pomiędzy poronieniem naturalnym a wywołanym lekami

czym różni się poronienie przez tabletki specjalne, a naturalnym poronieniem ?
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Naturalne poronienie jak sama nazwa wskazuje, przebiega bez ingerencji człowieka. Poronienie farmakologiczne następuję po przyjęciu odpowiednich leków.
Po farmakologicznym wywołaniu poronienia może dojść do szeregu działań niepożądanych - zaburzenia hormonalne, obfite krwawienie lub krwotok z dróg rodnych, itd.