Różnica pomiędzy RTG bioder a RTG osiowym

rtg bioder. jaka jest różnica pomiędzy rtg bioder ap, a rtg osiowym? Wykonałam rtg miednicy - zmian nie stwierdzono. Od dłuższego czasu odczuwam ból podczas chodzenia, w spoczynku ustępuje. Ból promieniuje do pośladków, kolana, wzdłuż kończyny. Czy jest sens wykonywać rtg osiowe?

Szanowna Pani, każde zdjęcie rtg powinno być interpretowane po wykonaniu badania w dwóch projekcjach. RTG miednicy ze stawami biodrowymi to jedna, a rtg osiowe bioder to druga z projekcji do oceny kości tworzących staw biodrowy. Biorąc pod uwagę przytoczony wywiad powinna Pani zgłosić się na konsultację ortopedyczną. Po zbadaniu Pani ortopeda zleci ewentualne badania dodatkowe niezbędne do postawienia rozpoznania ( RTG i/lub USG i/lub NMR). Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.