Różnica w rozmiarze piersi

Witam, mam 17 lat i ogromny problem, mianowicie mam bardzo dużą różnicę w piersiach. Mam przez to straszne kompleksy i nie wiem gdzie się zwrócić o pomoc? Czy są na to jakieś lekarstwa?
17 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto podkreślić, że asymetria piersi nie jest żadną patologią, ani schorzeniem, a wręcz powszechną cechą kobiecego ciała. Tak naprawdę wielkość piersi z natury jest nierówna. Rozumiem jednak, że sprawia to Pani problem i jest powodem kompleksów. Niestety nie ma jednak żadnych preparatów farmakologicznych, które pozwalałyby to zmienić. Tak naprawdę jedynym trwałym wyjściem jest zabieg operacyjny. W ramach postępowania codziennego może Pani prawidłowo dobrać bieliznę umieszczając wkładkę żelową w miseczce przy mniejszej piersi.