Różnica w wadze rano i wieczorem

Jaka może być maksymalna różnica między wagą rano, a wieczorem?
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Różnica w masie ciała jest bardzo indywidualna i zależy od takich czynników jak regularność wypróżnień,czy ilość spożytych płynów w ciągu dnia. Waha się ona z reguły w granicach 0,5-1kg. W przypadku kontrolowania masy ciała, doradzałabym jednak ważenie się co kilka dni, o tej samej porze - będzie to bardziej wymierne dla porównania.

Witam!
Rożnica masy ciała rano i wieczorem będzie spowodowana m.in. tym ile wypiliśmy, zjedliśmy, jak ciężkie mamy ubranie. Może sięgać nawet do 2 kg. Jest to zupełnie normalne, dlatego najlepiej dokonywać pomiarów masy ciała o jednakowych porach np. rano. Wtedy wyniki będą porównywalne.
Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska