Różnica w widzeniu oczu u 7-latki

U córki - 7 lat, w szkole stwierdzono, że gorzej widzi na lewe oko. Na bilansach było ok. Po wizycie u 2 lekarzy okulistów dziecięcych nie wiem co robić. Pierwsza diagnoza: oko lewe niedowidzenie 1,5, oko prawe norma. Okulary zasłanianie oka prawego na 4 h dziennie. Diagnoza drugiej okulistki: brak niedowidzenia (literki przeczytała bez trudu), okulary i zasłanianie oka prawego - absolutnie niepotrzebne! Jest różnica w widzeniu oczu: OL 0,5, OP norma. Diagnozy są różne, co robić?

Milena Lubowicz

No niestety nie jestem w stanie powiedzieć, która diagnoza jest prawidłowa. Nie wiem jak przebiegało badanie, proszę spróbować porozmawiać z córką skąd takie rozbieżności. Dlaczego na jednej wizycie przeczytała literki bez trudu, a na drugiej nie widziała dobrze. Gdyby nie udało się nic ustalić, to niestety muszę poradzić kolejną wizytę u okulisty.
Pozdrawiam